Νέα-Ανακοινώσεις

Βράβευση μαθητή

Ο σύλλογος καθηγητών του σχολείου μας συγχαίρει το μαθητή  Γιαννακό Βάϊο-Δωρόθεο για το 2ο Βραβείο στον Β΄μαθητικό διαγωνισμό του πολιτιστικού συλλόγου Μικρασιατών Λάρισας με θέμα "Ο Μικρασιάτης πρόσφυγας ως κληρονόμος, κομιστής και παράγοντας γόνιμης ένταξης του Μικρασιατικού Πολιτισμού στη Μητέρα Πατρίδα. Τα συνακόλουθα της ένταξης αυτής."

Ο διαγωνισμός οργανώθηκε απο τη Βθμια Δνση Εκπαίδευσης Λάρισας, εγκρίθηκε απο το υπουργείο Παιδείας και τα γραπτά αξιολογήθηκαν από το σύλλογο Φιλολόγων Λάρισας.

Σε εκδήλωση που έγινε την Τρίτη 12/5/2014, στην Κεντρική Δημόσια Βιβλιοθήκη Λάρισας, βραβεύτηκαν οι μαθητές, έγινε προβολή ταινίας για τη Μ.Ασία και εμφανίστηκε η Συμφωνική Ορχήστρα του Μουσικού σχολείου Λάρισας.

dorotheos